Perspektywy rozwoju

Spacerem do świątyni Wang i Zamku Chojnik

Przesieka stanowi doskonałą bazę wypadową do pobliskich, atrakcyjnych turystycznie punktów w Karkonoszach.

Niezwykle atrakcyjny punkt na mapie Karkonoszy

Do przesieki turystów przyciągają unikalne atrakcje takie jak:

Termy Cieplickie
Termy Cieplickie położone są w uzdrowiskowym centrum Jeleniej Góry – Cieplicach. Otoczenie Term stanowią dwa zabytkowe parki – Park Norweski i Park Zdrojowy. Termy Cieplickie to nowoczesny kompleks basenów i SPA przygotowany z myślą o całych rodzinach. Dzięki wielu atrakcjom zarówno entuzjaści sportu, zabawy jak i wypoczynku znajdą tu coś dla siebie. Blisko 1200 m2 powierzchni lustra wody, wygodne szatnie, bezpłatny parking gwarantują komfortowe warunki wypoczynku. Położenie u podnóża Karkonoszy oraz bliskość dwóch zabytkowych parków stanowi doskonalą lokalizację.

W skład kompleksu basenów wchodzą: basen rekreacyjny z torami pływackimi; 2 brodziki dla dzieci ze zjeżdżalnią i tryskaczami; 2 baseny termalne z atrakcjami wodnymi takimi jak: hydromasaże, huśtawka i leżanki wodne; basen termalny zewnętrzny; basen rekreacyjny zewnętrzny ze zjeżdżalnią, leżankami i koszami do gry w basketball. Kompleks basenów uzupełniony jest strefą SPA.

Wodospad Podgórnej
Kąpiel u stóp przebijającego się przez skalny wąwóz, wysokiego na 10 metrów wodospadu pozostawia niezapomniane wrażenia. Śmiałków nie zniechęcają nawet bardzo niskie temperatury w środku zimy.


Tajemnicze skały
Miłośników zjawisk paranormalnych z pewnością zafascynuje Waloński Kamień, w którym widoczne jest wgłębienie w kształcie ludzkiej postaci.Według Ericha von Dänikena jest to pozostałość po działaniu... kosmitów. Tajemniczości dodają skałom znaki ludzkiej dłoni oraz krzyża, pozostawione w okresie średniowiecza przez Walończyków- poszukiwaczy złota i szlachetnych kamieni. Kilka metrów od Walońskiego Kamienia każda, nawet zupełnie drobna osoba, ma niespotykaną możliwość wprawienia w ruch 7- tonowego bloku skalnego. Jest to możliwe dzięki idealnie zrównoważonej bryle kamienia. Wjeżdżających do Przesieki turystów wita Dziurawa Skała- ponad 20 metrowa grupa skalna z tajemniczym wgłębieniem, które podświetlane w nocy stanowi dużą atrakcję turystyczną. Prawdziwą przygodą jest wyprawa w poszukiwaniu urokliwych Szwedzkich Skał, zktórych rozpościera się przepiękny widok na panoramę Karkonoszy i Kotliny Jeleniogórskiej. Podążanie dziką trasą, po której nie wytyczono jeszcze szlaku turystycznego gwarantuje niesamowite emocje.