Lokalizacja



Dlaczego właśnie Przesieka?

Tuż przy drodze prowadzącej z Jeleniej Góry przez Podgórzyn ku Przełęczy Karkonoskiej leży niewielka, malownicza miejscowość wypoczynkowa- Przesieka . Przyjezdnych kuszą tu szlaki do pieszych i rowerowych wycieczek a zimą liczne trasy narciarskie i biegowe. To właśnie tutaj odnaleźliśmy niezwykłe miejsce, z którym związaliśmy nasze plany inwestycyjne.

Ciesz się ciszą i niezwykłymi krajobrazami!

Coraz częściej wymagający goście, zmęczeni hałasem i tłumami turystów w Karpaczu, czy Szklarskiej Porębie, wybierają niczym niezakłócony wypoczynek wśród zieleni, szumiących potoków i wodospadów. Właśnie w Przesiece, na łonie natury mogą oderwać się od trosk życia codziennego, poczuć zapach górskiego powietrza i zachwycić się ogromem otwartej przestrzeni.Niewątpliwą atrakcją Przesieki jest również dzika przyroda. Już niewiele pozostało miejsc tak obfitujących w niezliczone gatunki ziół i grzybów. Nie dziwi więc fakt, że przyjeżdżają tu miłośnicy grzybobrania czy zbieracze ziół z całej niemal Europy.

Przesieka pełna tajemnic

Terenyzamieszkiwane w czasach średniowiecznych przez Walonów - tajemniczych poszukiwaczy złota przybyłych z zachodniej Europy. Pamiątką po ich działalności są osobliwe ślady ludzkiej dłoni oraz krzyża, pozostawione na bloku skalnym. Po wojnie odnaleziono tu zrabowane z warszawskiej "Zachęty" obrazy Jana Matejki, a także wiele innych antyków z Krakowa, Warszawy i Wrocławia. Kilka miesięcy po tym wydarzeniu miejscowość Hain przemianowano na Matejkowice. Jednak dość szybko Matejkowice stały się Przesieką.